Історія бібліотеки

                 Бібліотека-філія № 19 села Коси   

 

Перші згадки  про появу бібліотеки в селі  Коси  датуються  20-роками минулого століття.  Це була звичайна  сільська хата, де збиралися  молоді комсомольці, читали  вголос для неписьменних, згодом організували лікбез.

На жаль,  довоєнна  історія  бібліотеки не збереглася в пам’яті  сільчан – більш досліджений  повоєнний період. Саме в 1948-49-х роках була відроджена бібліотека, яка була  знищена  фашистами в роки  війни, а очолила її Гараз  Ніна Терентіївна. На  вогник у бібліотеці  збиралися місцеві жителі. Тут вони знайомилися  з новинками  художньої та публіцистичної літератури, тут таки  місцева інтелігенція (вчителі, лікарі) проводили лекторії  на різні теми.

 З часом  фонд  бібліотеки  збільшувався і для бібліотеки знадобилося більш просторе приміщення. За рішенням сільської ради в 1956 році бібліотеку переводять до будинку, який раніше належав місцевому  священику. 

Через  10 років бібліотека знову змінює свою адресу: на цей раз освоює приміщення швейного цеху. Змінюються і працівники.

З 1965 по 1980  бібліотеку очолювали Дяченко  Ганна та Галина  Лопатинська. Ці  енергійні жіночки встигали всюди: і на пересувні пункти, які знаходилися на виробничих  ділянках, занести нові видання і свіжу пресу, і «Блискавки» випускати, і приймати  участь в роботі місцевої агітбригади, проводити  книжкові конференції, оформлювати  виставки.  

В 1980 році бібліотека  переїжджає до новозбудованого приміщення біля сільського клубу. Бібліотекарі Довгань Лідія, а згодом Когут Ніна гарно оформили бібліотеку, зробили її центром культурного відпочинку селян. Вони несли в маси нові книги, періодику, проводили різноманітні заходи, присвячені популяризації книги.

В 1990 році в Косах був побудований чудовий  Будинок  культури, де на другому  поверсі, в просторому світлому приміщені розмістилася бібліотека з читальним залом. Завідуючою бібліотекою стає Гавриленко Любов Сергіївна, яка 22 роки вірою й правдою прослужила книзі та читачам, заслуживши повагу та авторитет від односельців та бібліотекарів району.

 В 2012 році Любов Сергіївна передала улюблену справу своїй дочці  Брадул Діані Валентинівні, яка пропрацювала в бібліотеці 4 роки.

У вересні 2016 року бібліотеку очолила молода, енергійна мешканка села Дегтяренко Олена Олегівна, фахівець з повною вищою економічною освітою, старанна, відповідальна жінка, яка намагається докласти чимало зусиль, щоб підтримувати бібліотеку на достойному рівні  та перетворити її у справжній культурно-інформаційний центр села.

 Важливою подією для сільської бібліотеки стало відкриття в бібліотеці вересні 2012 року  меморіального куточку "Співцям українського народу" та встановлення на приміщенні сільської школи пам'ятної дошки, присвячених випускникам єдиної на півдні України школи лірників, яка діяла в селі Коси в XIX столітті. На урочистостях з нагоди відкриття шановним гостем бібліотеки став відомий письменник, журналіст, академік історичних наук Богдан Іванович Сушинський.
     

Немає коментарів:

Дописати коментар

  чорнобиль 🕯️Сьогодні – день памʼяті Чорнобильської катастрофи 🕯Схиляємо голови в пошані перед кожним, чиє життя та здоров’я забрав нев...