четвер, 27 липня 2023 р.

Україна є - Україна буде.

28 липня Україна відзначає День Української Державності, встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 року N 423 з метою утвердження понад тисячолітніх традицій українського державотворення, яке корінням сягає часів заснування міста Києва та розквітло за князювання Володимира Великого.Святкуючи його, ми засвідчуємо також і повагу до Тараса Шевченка, Миколи Костомарова, Володимира Антоновича, Михайла Драгоманова, Івана Франка, Лесі Українки, Михайла Грушевського, інших знаменних представників і представниць національної еліти і борців за державність та незалежність України.

День Української Державності нероздільно пов’язаний із розвитком війська та військовими тисячолітніми традиціями. Українці – захисники нашої державності – нащадки воїнів-русичів, козаків, січових стрільців. Сучасні Збройні Сили України, стримуючи агресора – російську федерацію, захищаючи суверенітет і незалежність Української держави – доводять, що українці – народ-військо.

Упродовж тривалої історії українці не полишали боротьби за свободу та здобуття державності. Першу в ХХ столітті незалежність Україна проголосила 22 січня 1918 року. Актом 24 серпня 1991 року її врешті остаточно утвердила – відновила незалежність. Україна у ХХ столітті кілька разів здобувала суверенітет і втрачала його через внутрішні незгоди під час зовнішньої агресії..




 Національна єдність – обов’язкова умова збереження української державності.



 

четвер, 20 липня 2023 р.

 Ми - пішоходи!


В Косівській бібліотеці навчили сьогодні орієнтуватися діток в правилах дорожнього руху, правильному перетині проїзжої частини на пішоходному переході та без його наявності, також дітки намалювали на який колір світлофора можна безпечно перетинати дорогу, але попередньо всеодно потрібно впевнитись спочатку, що нічого не загрожує вашій безпеці, рух потрібно розпочинати тільки після зупинки транспортного засобу, дітки повторили всі правила та навчились керуватися ними в реальному житті.

вівторок, 18 липня 2023 р.

 Чарівна подія на Галявині казок.


Літо - спекотна пора, час ігор веселощів та читання книг, саме так ми сьогодні провели наш день.




















пʼятниця, 14 липня 2023 р.

 Подорож у країну здоров'я.

Кожна людина повина з малечку і на протязі всього свого життя дбати про своє здоров'я, саме тому в нашій бібліотеці відбулась виставка порада, для формування навичок здорового способу життя, ознайомлення зі згубним впливом шкідливих звичок на організм людини та для пропагандування дбати про своє здоров'я в будь-якому віці, адже в здоровій людині - здоровий дух!




 Правила безпеки на воді та біля водоймищ.


Літо - спекотна пора, час відпочинку та купання для дітвори і дорослих, саме тому, для запобігання нещасних випадків на водоймищі, бібліотекар продемонструвала мультфільм: "Правила безпеки на воді та біля водоймищ".






четвер, 6 липня 2023 р.

 Купальське свято розсипає зорі.

Купальське свято розсипає зорі.
Ведуча, Дарина, розповіла присутнім, що одним із найдавніших літніх свят наших предків є Івана Купала, яке випадає 7 липня. У народі об’єднався образ язичеського бога достатку Купали з християнським пророком Іваном. Це день літнього сонцестояння. Свято молоді, сонця, землі, води і вогню, чаклування на кращу долю, свято духів давнього роду нашого.
Згідно зі слов'янськими традиціями головними персонажами свята були Купало — покровитель кохання та продовження роду та Мара (Марина або Марена) — божество, яке символізує зиму і приносить недуги та голод

На Івана Купала дівчата збирали полин, оскільки вважали, що його бояться відьми та русалки. Полин носили на поясі, вплітали у вінки, встромляли у вікна будинків і воріт, щоб перегородити шлях відьмам. Одним дуже важливим символом свята є вінки, які дівчата заздалегідь плели з різноманітних трав та прикрашали кольоровими стрічками. На Купала дівчата пускали вінки на воду, якщо вінок пливе добре то дівчина скоро вийде заміж, а якщо крутиться на місці чи тоне, — то ще дівуватиме.
Ми намагались дотриматись більшість традицій та гарно провести час, і це нам добре вдалося, дівчатка водили хороводи, танцювали, розповідали декілька цікавих фактів про Івана Купала і на завершення, пускали вінки на воду.

 #Акція_16_днів_проти_насильства #виховна_година:        "Ні - насильству!"   Мій улюблений світ-   Без насильства,   Без жорстоко...